Termální lázně Slovensko

Termální lázně Bešeňová

Thermal park Bešeňová patří svoji rozlohou a počtem bazénů k největším thermal parkům na Slovensku. Vznikl na bázi horkých pramenů a léčivých vod, které vyvěrají z hloubky 1987m při teplotě 60.5°. Historie této geotermální vody sahá až do roku 1492, kdy se traduje, že už staří Kelti při oddychování po válce cítili obrovskou sílu této fenomenální vody. V novodobé historii Bešeňové jsou bazény s geotermální vodou veřejnosti otevřeny od roku 1993, obnovené a zrekonstruované v letech 2006 a 2007. Teplota vody v bazénech se pohybuje v rozmezí 24° až 39°. Termální voda v Bešeňové má blahodárný vliv především na pohybové ústrojí, urologické či kosmetické potíže a vůbec na celý organismus.

Thermal park Bešeňová má svojí typickou atmosféru, nádherný je zejména Vitální svět se svojí soustavou pěti saun a s možností inhalací různých směsí, jako je klasická bylinková, mentolová, solná, ale i finská a římská. Každá má to své a výborně uvolní dýchací cesty.
Je zde možno využít i hydromasáže. Zajímavá je turecká mýdlová masáž. Nejvíc lidí ale volí klasické masáže působené výřivkami. Mají tady jednu evropskou raritu, kterou se skutečně odlišují od ostatních termálů. Jde o vyhřívané křeslo z 24 karátového zlata.
Běžní návštěvníci ocení relax procedury v Relax centru jako jsou lymfodrenáže, světelná terapie, rašelinové zábaly, slender stoly. Kdo chce, může navštívit fitness nebo si dát krásně upravit nehty na manikůře či pedikůře.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.