Termální lázně Piešťany

Historie lázní

Piešťany jsou zajímavé již svým názvem. Etymologie původ názvu Pescan hledají ve slově písek. První osídlení vznikaly na písčité půdě okolo řeky Váh. Říká se, že léčivé účinky pramenů objevily římské legie. Koně Římanů byli po dlouhé a namáhavé cestě takové unavené, že už nemohli pokračovat dál. Vojáci se tedy rozhodli odpočinout si několik dní na rozbahněné louce u Váhu. Po tomto odpočinku prý neobyčejně svěží pokračovali v cestě.

První písemná zmínka o Piešťanech je uvedena v Zoborské listině z roku 1113. Rozhodující éra v rozvoji Piešťanských lázní je spjato se jménem rodiny Winterů. Na začátku 20. století zde vyrostly v secesním stylu lázeňský hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma (1912), dále lázeňský hotel Pro Patria (1916) av letech třicátých ve funkcionalistickém stylu hotel Excelsior (dnes Jalta).

Za období vedení lázní Winterů se zlepšily cesty, doprava, vybudovali se školy, nová pošta, pěší Kolonádní most se symbolem lázní - bronzovou sochou muže, lámající berlu, unikátní koupaliště Eva. Na Lázeňském ostrově bylo vybudováno první golfové hřiště na Slovensku. Piešťany se staly centrem významných golfových turnajů, tenisových soutěží a šachových mistrovství, ale i koncertních vystoupení, tanečních soutěží, automobilových závodů Concours d'Elegance.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.